وقفنامه های اهدایی

مدال های طلای جهانی

هادی رضایی متولد 1339 مسوول هیات ورزش جانبازان و معلولان خراسان و سر مربی تیم ملی والیبال نشسته جمهوری اسلامی ایران و کاپیتان سابق این تیم از سال 1359 به عنوان بازیکن به مدت 17 سال فعالیت داشت ، 4 دوره به عنوان بازیکن و 2 دوره قهرمان مسابقات پارا المپیک جهان گردید و به کسب مقام های مختلف کشوری نیز بارها نایل آمد در مسابقات جهانی المپیک در 2 دوره به مقام اولی ارتقاء یافت ودر مسابقات جهانی مصر سوم شد در مسابقات المپیک آتن به مقام دومی دست یافت که گوشه ای از افتخارات نامبرده است . انگیزه اهداء مدال های طلای جهانی والیبال نشسته و لوح و مدال سرمربی نمونه کشور و مدال طلای باشگاه های جهان شناساندن توانایی های افراد معلول به جامعه می باشد تا دیدگاه آنان را تغییر دهد. وی حاصل این افتخارات را در جشن میلاد نور که در ورزشگاه علی حمیدی برگزار شد به آسایشگاه اهداء نمود.  

بازو بند پهلوانی

پهلوان حمید قشنگ متولد 1350 – پهلوان دایمی کشور وی مدت 20 سال در رشته کشتی فعالیت داشته و به کسب عناوین ، سومی جوانان ایران ، نایب قهرمان جام ایتالیا ، قهرما نی جام ترکمنستان نایل و سه دوره متوالی قهرمان کشور شده است .در گذشته ( قبل از رسمیت یافتن مسابقات کشوری) در ایام نوروز در اکثر نقاط کشور ،مسابقات کشتی با تشریفات خاص عمومی انجام می شد و قهرما نان برگزیده و نامی در پایتخت با هم کشتی می گرفتند که در پایان بازو بند پهلوانی به قهرمان آن دوره اهدا می شد . پهلوان برگزیده بازوبند را به عنوان سنبلی مقدس حفظ می کردند و هر گاه در سال بعد از کشتی گیری دیگر شکست می خورد بازو بند را می بوسید و به بازوی او می بست. اگر پهلوانی سه دوره پی در پی شکست ناپذیر باقی می ماند به عنوان پهلوان دایم بازوبند را در اختیار می گرفت که می توان در این مقام از بزرگ پهلوانانی چون پهلوان یزدی بزرگ ، پهلوان یزدی کوچک ، پهلوان اکبر خراسانی ، پهلوان احمد وفادار از خراسان نام برد. پهلوان حمید قشنگ بعد از آشنایی با آسایشگاه معلولین شهید فیاض بخش (عبدالله هنری) مشهد و نیز شادروان زینل محاسبتی ، در خجسته میلاد نبی اکرم (ص) و ولادت حضرت امام جعفر صادق (ع) بازوبند خود را به آسایشگاه اهدا نمود.

مدال ها و کاپ های قهرمانی تیم ملی والیبال

محمد حسین نجاتی متولد 1354 ، استان فارس ، عضو تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران در سن 17 سالگی به عضویت تیم ملی والیبال درآ مد. پنج دوره در مسابقات جهانی و هشت دوره در مسابقات قهرمانی باشگاه های آسیا شرکت نمود .حاصل حضور موفق وی ، مدال های رنگارنگی بود که تعدادی از آنها را به آسایشگاه معلولین شهید فیاض بخش (عبدالله هنری) مشهد اهدا کرد.انگیزه نامبرده از این اقدام ایجاد انگیزه در بچه های آسایشگاه می باشد او از طریق توانخواهان آسایشگاه با این مجتمع بزرگ آشنا شده بود .در مراسم تود یع آقای مهدی علی پور مدیر آسایشگاه (آذر ماه 84) که در ورزشگاه علی حمیدی ترتیب یافت ، مدال های خود را به این مرکز هدیه نمود.

همین حالا می خواهم کمک کنم